Elfogadás projekthét a Szent Orsolya Óvodában

 

 

 

 

 

 

„Isten minden kis tücskének akad hely a kórusban. Némelyik hangja mély, a másiké magas. Megint másik hangosan ciripel a telefondróton, és aki csak tapsolni tud, olyan is akad.”

Margaret Martle

Árpád-házi Szent Erzsébet napjához kapcsolódóan – akinek erényei közé tartozott az áldozatvállalás, segítségnyújtás, önzetlenség – különleges témahetet szerveztünk a Szent Orsolya Óvodában.

Olyan sérült emberekkel, fiatalokkal, felnőttekkel szerettük volna megismertetni a gyermekeket, mint például vakok, süketek, mozgássérültek. Az elfogadás hete keretén belül minden nap kedves vendégeket köszönthettünk óvodánkban, akikkel játszottunk, barkácsoltunk, és akikkel igazán szép órákat, meghitt, vidám, néha sírós perceket tölthettünk együtt.

Első napon a Tóth Antal Iskolából érkeztek hozzánk siket és nagyothalló fiatalok, akik megtanítottak minket arra, hogy hogyan is lehet másképp beszélgetni társainkkal. Nagyon megható műsorral is kedveskedtek nekünk, sőt még együtt is énekelhettünk, megtanulva a dal jelnyelvét is.

A hét legmókásabb. legenergikusabb napja következett, mikor a gyermekek megismerkedhettek a hatszoros magyar bajnok csapat, a Soproni Tigrisek kerekesszékes kosárlabdacsapat játékosaival. Lehetőségünk volt beszélgetni a mozgássérültek mindennapjairól, sportolási lehetőségeiről. Izgalmas váltóversenyeket tartottunk az iskola nagy tornatermében, ahol a csapatkapitányok a Tigrisek játékosai voltak. Az eseményen Simon Dávid atya is részt vett, aki kosarasként most kerekesszékből próbálta ki a sportágat.

A hét közepén az Ikva Idősek Otthonából érkeztek hozzánk idős nénik, bácsik egy meghitt délelőttre.

Csütörtökön ismerős csapatot, a Macskakő Múzeum Integrációs Művészetterápiás csapatát, az Örömcsoportot láthattuk vendégül, akik évről évre meglátogatnak minket. Idén nem csak énekükben és csengettyűs muzsikájukban gyönyörködhettünk, hanem sokat játszhattunk velük. Jó érzés volt látni, hogy a gyerekek milyen könnyedén tudtak kapcsolatot teremteni a fiatalokkal, és örömmel töltötték el velük a délelőttöt. Külön öröm volt a pedagógusok számára, hogy régi óvodásaik is voltak az Örömcsoportban.

A hét zárásaként a Vakok és Gyengénlátók soproni csoport két tagja mutatta meg, hogyan is tudnak eligazodni a világban úgy, hogy nem látnak. Megtudhattuk milyen segítségeik vannak, hogyan közlekednek, olvasnak, telefonálnak, horgolnak, milyen speciális eszközöket használnak, amiket persze a gyermekek is kipróbálhattak.

Ez a hét mindannyiunk számára nagyon sokat jelentett. A gyermekek személyisége, empátiája rengeteget formálódhatott a program során.

 

A hétről készült összefoglaló video az alábbi linken tekinthető meg: https://photos.app.goo.gl/qfGeLaysDpeBMaVCA 

Határtalanul pályázat logóMegvalósult Magyarország Kormányának támogatásával

euroexam

AFS Magyarország

© 2025 Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda-Bölcsőde