„Ne nyugtalankodjék szívetek!” (Jn 14,1)

Nemzeti Összetartozás Napja (előadás)
„Én iskolám, köszönöm most neked…” – elballagtak az orsolyások
Márciusi ifjak új köntösben

Általános iskolai ballagás és tanévzáró Te Deum díjátadókkal

Te Deum kezdete

„Ahonnan elmész, egy kicsit mindig ott maradsz” 

Az orsolyás hagyományoknak megfelelően ünnepélyes Te Deummal zártuk a 2025/26-os tanévet. A szentmisék – külön az általános iskolai és külön a gimnáziumi tagozatnak – június 20-án, szombaton a Szent Mihály-templomban voltak.

Reggel 8 órakor az általános iskola 8. osztályosainak ballagásával kezdődött az évzáró ünnepség. A 7.a osztályosok nevében Kovács Izabella Zselyke Andrássy Réka: Ha elmész című versével köszöntötte a ballagókat, majd Albert Sára búcsúztatta őket. A 8.a-sok nevében Filep Csaba búcsúzott el iskolájuktól.

10 órakor a középiskolások tanévzáró ünnepsége kezdődött, mindkét tagozaton Simon Dávid atya, iskolánk püspöki biztosa mutatta be a szentmisét. Prédikációjában felidézte međugorjei zarándoklatát, hány fiatal és idősebb szerzett életre szóló élményeket, példaként emelte ki azokat, akik szükségleteikben, ínségükben nem magukért, hanem másokért ajánlották fel szenvedésüket. Dávid atya arra kérte a teljes orsolyás diákközösséget, a nyarat hasznosan éljék meg: játsszanak, sportoljanak, töltsenek minél több időt a barátaikkal, családjukkal, szerettükkel, és ne a sötét szobában a telefonjukkal!

A Te Deum eléneklése és a szentmise után mindkét tagozaton díjakat adtak át. A Szent Orsolya Rend és Iskola Alapítvány díját az általános iskolások között Erdei Mátyás és Eredics Ferenc érdemelte ki, mindketten 4.b osztályosok. A Szent Orsolya Iskolai Szülői Közösségének díját Tóth Orsolya 6.b osztályos tanuló kapta.

A gimnáziumi tagozaton iskolánk legrangosabb elismerését, a Szent Angéla-díjat három végzős diák érdemelte ki: Nikl Ágoston (12.ag), Németh Gréta (12.bg) és Mészáros Hanna (XII).

Alapítványi díjat kapott Garai-Csóka Márton 8.ag, valamint Ivánkovics Áron, Németh Gergely Gábor, Sztahovszky Dániel 10.ag osztályos tanuló. 4, 8, illetve 12 évig tartó példamutató és aktív közösségi munkájukért, kiemelkedő tanulmányi eredményükért alapítványi díjban részesültek végzős tanulók is: Németh Júlia Emma (12.ag), Erényi Márton Bence (12.bg), Knull Dániel (12.bg), Szarka Eszter (12.bg), Nagy Henrietta (XII), Radics Lili Réka (XII) és Vissi Valér (XII).

Igazgatói és iskolalelkészi elismerésben részesült Szabó Johanna Angéla (12.bg) és Oláh-Locsmándi Dominik (12.ag).

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen biológia tantárgy országos döntős helyezéséért miniszteri oklevelet és az MCC elismerést vehetett át Nikl Ágoston 12.ag osztályos tanuló. Felkészítője Nagy Árpád tanár úr volt.

A Szent Orsolya Iskolai Szülői Közösségének díját Vízer Nóra 7.bg és Kis Gellért 12.bg osztályos tanuló vehette át.

A Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda–Bölcsőde igazgatója – vezetői kezdeményezésre – díjat alapít az intézmény kiemelkedő oktató–nevelő munkát végző pedagógusainak jelképes elismerésére. Az idén első alkalommal kiosztott – a színvonalas oktató-nevelő munka elismerésére hivatott – Szent Orsolya-díjat Oláhné Finta Krisztina tanítónő Márk Tímea tanárnő kapta.

Mindkét tagozaton a tanévzáró Igazgató Úr bűvös mondatával: „A 2025/2026-os tanévet bezárom” és az ezt követő örömujjongással zárult.

Határtalanul pályázat logóMegvalósult Magyarország Kormányának támogatásával

euroexam

AFS Magyarország

© 2026 Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda-Bölcsőde