„Fölkelek és atyámhoz megyek.” (Lk 15,18)

„Megtöretett életek” - rendhagyó történelemóra a kommunizmus magyarországi áldozatainak emlékére
Orsolya bál a hagyomány jegyében
Kispályás floorball diákolimpia - Országos döntő
Egyházmegyei Komplex Művészeti Verseny
Sítábor 2025

Mit ad nekünk a háború?

A fenti premisszára épült a Nemzeti Színház társulatának az az előadása, amely Radnóti Miklós és hitvese, Gyarmati Fanni életét mutatta be. A koncert-színházi előadás írója és rendezője, valamint egyik főszereplője Vecsei H. Miklós.

2025. február 22-én nagygimnazistáink az „Ázott hajában hét halott bogár ragyog” című előadásban versek, naplórészletek színpadi felidézése által részesei lehettek „Mik és Fifi” belső világának. A két világháború közötti „fortélyos félelem” időszakában, a II. világháború előestéjén, majd vérzivataros tragédiájában két, a valóság mélyrétegei iránt rendkívüli módon érzékeny ember, Radnóti Miklós és Gyarmati Fanni személyes drámája, a kapcsolatukat átszövő külső és belső erőterek alakulása vált megrázó erővel valósággá Vecsei H. Miklós, Hegedűs Bori és zenésztársaik rendhagyó előadásában.

Az előadás két fontos üzenetére - „Mit ad nekünk a háború?” illetve „Kell az áldozat!” – előbb-utóbb mindannyiunknak meg kell adnunk a személyes választ. Valahol ez is volt a művészek célja, erről beszélt az előadást követő közönségtalálkozón az író-rendező színművész.

A délutáni színházi előadás előtt a résztvevő diákok és kísérő tanáraik meglátogatták a Terror Háza Múzeum emlékhelyet, ahol szakvezetés során kaptak képet a nyilas és kommunista diktatúrák embert nyomorító valóságáról.

A szombati programmal a magyarországi kommunista diktatúra, valamint a 80 évvel ezelőtt véget ért II. világháború áldozatainak emléke előtt tisztelegtünk.

Kis Gergely Máté

Határtalanul pályázat logóMegvalósult Magyarország Kormányának támogatásával

euroexam

AFS Magyarország

© 2025 Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda-Bölcsőde