„Békesség nektek!”
„Tedd ide ujjadat és nézd a kezemet. Nyújtsd ki kezedet és tedd az oldalamba. És ne légy hitetlen, hanem hívő.”

Gyermeknap az alsóban
„Híres Orsolyám”
„Az Orsolya nemcsak nevel, oktat, de példát is mutat”
„Embernek lenni! Csak-embernek, semmi egyébnek”
Szülők Akadémiája: Földi-Kovács Andrea - Keresztény társadalmi felelősség
Szalagavató Szent Angéla ünnepén – „Véget ért a próbajáték…”
Floorball diákolimpia

Jubileumi rajzpályázat és kiállítás az alsóban

Iskolánk alapításának 275. évfordulója alkalmából az alsó tagozatban is számos színes programot szerveztünk az egyházmegye diákjai, Sopron város és környéke tanulói és saját kisdiákjaink számára egyaránt.

A vetélkedők, kiállítások és színes műsorok sorát a jubileumi év zárásaként egy rajzpályázat meghirdetésével gazdagítottuk ÉGIGÉRŐ ISKOLA címmel.

A pályázatra több mint 150 pályamunka érkezett Sopron és környéke iskoláiból. Az ötven legjobb alkotást és a 12 díjazott tanuló munkáját az iskola adottságait kihasználva egy színes kerítéskiállítás keretében mutattuk be az épület Deák téri utcafrontjának kerítésén.

A kiállítás megnyitójára és a díjkiosztó ünnepségre a jubileumi év alsós záróeseményeként 2023. május 15-én került sor az iskola előtti téren. A díjazottakat és a szép számú érdeklődőt iskolánk alsó tagozatosai kis műsorral köszöntötték. Fellépett az alsó tagozatos kiskórus, Balogh Léna népdalokat énekelt, Milchram Krisztián pedig egy vidám verssel örvendeztette meg a jelenlévőket. Dr Kovács András Igazgató Úr köszöntő szavait követően került sor a jutalmak átadására.

Díjazottak:

1-2. évfolyam:

  1. helyezett: Balogh Léna; Ács Boglárka
  2. helyezett: Palkó Róza, Licskai Júlia
  3. helyezett: Dominek Norina, Horváth Dorka

3-4. évfolyam:

  1. helyezett: Csapó Jázmin, Schmidt Vanda
  2. helyezett: Nyikos Petra, Gergely Olivér
  3. helyezett: Annus Bulcsú Benedek, Kovács-Czupy Abigél

Különdíj:

Soproni Petőfi Sándor Általános Iskola és AMI 1.ma (Osztályfőnök: Gottliebné Mihalicz Zita)

© 2016-2022 Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda-Bölcsőde