„Vigyázzatok, hogy valaki félre ne vezessen titeket.
Sokan jönnek majd az én nevemben... Ne menjetek utánuk!” (Lk 21,8)

Elkezdődött a várakozás ideje
Eredményes diákolimpia körzeti döntő
Európai diáksport nap 2022 méter futással
Taizéi találkozón jártak a soproni Orsolyás diákok
„Egy nép kiáltott. Aztán csend lett.”
275 éves iskolánk
Minyonok, 101 kiskutya és Peppa család a kopaszavatón

Madarak és fák napja

A Madarak és fák napjához kapcsolódóan iskolánk alsó tagozatán az elmúlt hét az erdő jegyében zajlott. A hét folyamán tanóráinkon előtérbe kerültek a fákhoz és a madarakhoz kapcsolódó mesék, számfeladatok, ismeretterjesztő kisfilmek, kézműves munkák és dalok is. A folyosókat ennek megfelelően gazdagon dekoráltuk és kis kvíz asztalokat helyeztünk ki, ahol a gyerekek saját kedvük szerint feladatokat oldhattak meg. Lehetőség nyílt mókás erdei fotózkodásra is.

A hét csúcspontja a Soproni Egyetem Botanikus kertjében megrendezett napközis akadályverseny volt, ahol csoportjaink gyönyörű erdei környezetben, kiváló időben és nagyon jó hangulatban haladtak végig az erdei feladatokat rejtő akadálypályán. A délutánra csoportjaink ötletes menetlevelekkel és erdővel kapcsolatos dalokkal is készültek. Eseményekben gazdag, tartalmas hetet zárhattunk.

Vándor, ki elhaladsz mellettem,
Ne emelj rám kezet!
Én vagyok tűzhelyek melege
hideg téli éjszakákon.
Én vagyok tornácod barátságos fedele,
melynek árnyékába menekülsz a tűző nap elől,
és gyümölcsöm oltja szomjadat.
Én vagyok a gerenda, mely házad tartja,
és én vagyok az asztalod lapja,
az ágy, melyben fekszel,
a deszka, amelyből csónakod építed.
Én vagyok a házad ajtaja,
bölcsőd fája, koporsód fedele.
Vándor, ki elmész mellettem,
hallgasd a kérésem:- Ne bánts!

© 2016-2022 Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda-Bölcsőde