„Én arra születtem és azért jöttem e világra, hogy tanúságot tegyek az igazságról.” (Jn 18,37b)

Lámpás felvonulás Márton napján
Rendhagyó történelemóra a soproni népszavazásról
Befejeződött a teljes felújítás
Tanári zarándoklat 2021-ben
1956-ra emlékeztünk – „Egy nép kiáltott. Aztán csend lett.”
Szent Orsolya napján
Országos döntőbe jutottak tanulóink
Közlekedésbiztonsági nap

Lámpás felvonulás Márton napján

Hagyománnyá vált már intézményünk alsó tagozatán a november 11-i lámpás felvonulás, amely Szent Márton emlékét őrzi. A kisdiákokat, szülőket Kükedi József Tiborné, Mariann néni köszöntötte az iskola előtt, majd Gergő atya idézte fel Márton püspök alakját, legendáját. Ezután Horváth Ibolya tanító néni vezetésével iskolánk kiskórusának éneke indította el a szeretet fényeit, amelyek a gyermekek maguk készített lámpásaiban világítottak. Közös, Márton-napi dalok éneklésével, sétával járták körbe a gyerekek a Deák tér egy részét. A felvonulás az osztálytermekben ért véget, ahol a diákokat „Márton-napi csokoládéval” lepték meg a tanító nénik.

írta: Bellák Gáborné
fotók: Páderné Bokor Éva, Horváth Bálint Gergely 12.bg

© 2016-2021 Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium