„Ha valaki utánam akar jönni, tagadja meg magát,
vegye föl keresztjét és kövessen engem.” (Mk 8,34)

Kopaszavató 2.1: 10. vs. 9. évfolyam
Kopaszavató 1.1 – 11. vs. 10. évfolyam
Erdei lelkigyakorlat
Önkéntesként az eukarisztikus kongresszuson
Kópházi zarándoklat: 10,5 kilométer az összetartozásért
Isten áldásával indulnak a betűk–számok birodalmába
Embernek lenni idén is! - Megnyílt a 274. orsolyás tanév

Isten áldásával indulnak a betűk–számok birodalmába

Szeptember 1-jén becsengettek a legkisebb orsolyásoknak is: négy első osztályban 93 gyerkőc várja, hogy tanító nénijeik – Páderné Bokor Éva, Szabóné Gyarmathy Ágnes, Oláhné Finta Krisztina és Szabóné Kiss Zsuzsanna – bevezessék őket a betűk, számok és a tudományok világába.

Iskolánkban azonban nem lenne teljes a kezdés, ha nem Isten áldásával tennénk, ezért Kovács Gergő Vilmos atya, iskolánk lelkésze – a három éve tartó kedves hagyományhoz híven – az első tanítási napon reggel megáldotta minden kis elsős iskolatáskáját, könyveit és tolltartóját. Mind a négy osztályban nagy szeretettel és érdeklődéssel fogadták az áldást, amelyet közös rövid közös imádság és éneklés követett minden osztályban a gyerekekkel és a tanító nénikkel.

Gergő atyát elkísérte a tanszerek megáldására Palatinus Kristóf V. éves papnövendék is, aki gyakorlatát tölti a soproni városplébánián.

Írta: Horváthné Bertha Ágnes
Fotó: Taschner Olivér János (11.BG)

© 2016-2020 Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium