„Növeld bennünk a hitet.” (Lk 17,5)

Léleképítő lelkigyakorlat
Emléktúra Andrássy Péter nyomában
Egy árvaház történetének beteljesedése – Átadták és megáldották a soproni Szent Anna Óvoda-Bölcsődét
Elkezdődött a jubileumi, 275. tanév
Alsó tagozatos tábor - Vinye
„Földön, vízen Sopron környékén” - bejárós túratábor 5-7. évfolyamos diákokkal

Isten áldásával indulnak a betűk–számok birodalmába

Szeptember 1-jén becsengettek a legkisebb orsolyásoknak is: négy első osztályban 93 gyerkőc várja, hogy tanító nénijeik – Páderné Bokor Éva, Szabóné Gyarmathy Ágnes, Oláhné Finta Krisztina és Szabóné Kiss Zsuzsanna – bevezessék őket a betűk, számok és a tudományok világába.

Iskolánkban azonban nem lenne teljes a kezdés, ha nem Isten áldásával tennénk, ezért Kovács Gergő Vilmos atya, iskolánk lelkésze – a három éve tartó kedves hagyományhoz híven – az első tanítási napon reggel megáldotta minden kis elsős iskolatáskáját, könyveit és tolltartóját. Mind a négy osztályban nagy szeretettel és érdeklődéssel fogadták az áldást, amelyet közös rövid közös imádság és éneklés követett minden osztályban a gyerekekkel és a tanító nénikkel.

Gergő atyát elkísérte a tanszerek megáldására Palatinus Kristóf V. éves papnövendék is, aki gyakorlatát tölti a soproni városplébánián.

Írta: Horváthné Bertha Ágnes
Fotó: Taschner Olivér János (11.BG)

© 2016-2022 Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda-Bölcsőde