„Világítson világosságotok az emberek előtt, hogy lássák jótetteiteket és magasztalják Mennyei Atyátokat.” (Mt 5,16)

Lezárult a tánciskola
Újabb „kopaszok” léptek a nagygimisek közé
Lelkigyakorlaton voltak a soproni Szent Orsolya Gimnázium leendő érettségizői
Évkezdő kópházi zarándoklat

A Magyar Népmese Napja

„Őseinktől kincsekkel teli tarisznyát kaptunk örökségbe, de mintha gyakrabban tétlenül néznénk ennek háttérbe szorulását, elfelejtését. Vegyük birtokba, ismerjük meg , fényesítsük újra és adjuk tovább az eleinktől kapott, élethosszig érvényes, értékes, unokáink számára is feltétlenül megőrzendő mesebeli kincseket!” (Magyar Olvasástársaság)

A Magyar Népmese Nap-ját ebben a tanévben is igyekeztünk emlékezetessé tenni tanulóink számára.

Az 1-2. évfolyamnak Hajdú Ildikó meseterapeuta, az „Életről mesélés” témát választva adott elő egy csodálatos történetet az életről, a szív érzelmeiről. A kisiskolások nyitott szívvel, teljes átéléssel hallgatta a varázslatos mesét.

A 3-4. osztályosok számára Heim István tartott előadást. Az animációs filmrendező vezetésével a gyermekek betekinthettek az általa készített  filmek világába, megismerhették a mesék szinkronizálásának folyamatát.

Ismét egy szép, színes, izgalmas délelőttel mutathattuk meg diákjainknak a mese, a mesehallgatás varázslatát.

© 2016-2019 Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium