„Világítson világosságotok az emberek előtt, hogy lássák jótetteiteket és magasztalják Mennyei Atyátokat.” (Mt 5,16)

Lezárult a tánciskola
Újabb „kopaszok” léptek a nagygimisek közé
Lelkigyakorlaton voltak a soproni Szent Orsolya Gimnázium leendő érettségizői
Évkezdő kópházi zarándoklat

Te Deum - 2019

Iskolánk hálaadó szentmisével zárta a tanévet június 22-én, amit a soproni városplébános Horváth Imre atya, valamint Kovács Gergő Vilmos iskolalelkész mutatott be. Hagyományainkhoz híven az általános iskolai tagozat nyolcadikosainak ballagásával kezdődött. Kincse Szabolcs osztályfőnök a 8.a osztály tagjaival elérzékenyülten lépték át iskolánk kapuját és meghatódottan hallgatták a 7. évfolyam búcsúztatását.

Ebben a tanévben is több nemzetközi, országos, regionális, megyei és városi versenyen, vetélkedőn vettek részt tanulóink, akik közül csaknem 400 diák ért el kiemelkedő eredményt. Nagyjából 150 alkalommal álhattak tanulóink a dobogón nem számolva bele az énekversenyeken elért számtalan arany, ezüst és bronz fokozatokat. Szívből Gratulálunk nekik és felkészítő tanáraiknak. Az idei tanévben is a kiemelkedő teljesítményt nyújtó diákokat külön díjakkal jutalmazták.

Iskolánk legrangosabb díját a Szent Angéla-díjat idén két végzős tanulónak ítélte oda a nevelőtestület:
- Krózser Martin (12.ag-XII.)
- Németh Anna Fruzsina (12.bg)

A Szent Orsolya Rend és Iskola Alapítványi díjait az alábbi tanulók nyerték el:
- Horváth Bence (12.ag-XII.)
- Kis Boglárka Anasztázia (12.bg)
- Milchram Dániel (12.bg)
- Németh Botond (12.ag-XII.)
- Tischler Noémi (12.ag-XII.)
- Kovács Borbála (9.bg)
- Hainer-Lacsnyi Berta (8.bg)
- Németh Marcell (7.bg)

A Szent Orsolya Iskola Ifjú Tehetsége Díját az alábbi tanulók vehették át:
- Németh Botond (12.ag-XII.)
- Ivanics Ferenc (11.ag)
- Horváth Attila (8.bg)

Énnekkari emléklapot adott át Horvát József a gimnáziumi énekkar vezetője Brand Balázsnak, Krózser Martinnak és Németh Annának Hitéleti és közösségépítő tevékenységükért Kovács Gergő Vilmos iskolalelkész ugyancsak emléklappal köszönte meg Krózser Martin, Milchram Dániel és Németh Anna Fruzsina munkáját.

Szent György Lovagrend oklevelét és ajándékát Krózser Martin 12.ag-XII. osztályos tanuló kapta.

Szent Orsolya Gimnázium igazgatója kiemelkedő és példaértékű és karitatív telejsítményéért elismerő oklevelet adományozott Boda Brigitta 12.bg osztályos tanulónak.

Az iskola által kiosztott elismerések és díjak mellett átadták a Morus-díjat diákközéleti munkájáért Krózser Martinnak (12.ag-XII.), valamint Sopron város polgármesterének Dr. Fodor Tamás ajándékát Horváth Kírának (8.a).

Iskolánk összesített versenyeredményei a következő linken keresztül érhetőek el: Versenyeredményeink 2019

Valamennyi diáknak, szülőnek és pedagógusnak testet-lelket pihentető, élményekben gazdag vakációt kívánunk!

Fotók: Zsigó Fanni, Szalay Márton, Molnár Boldizsár, Pap Richárd és Vagdalt Brendon

© 2016-2019 Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium