„Jézus, Mester, könyörülj rajtunk.” (Lk 17,14)

Újabb „kopaszok” léptek a nagygimisek közé
Lelkigyakorlaton voltak a soproni Szent Orsolya Gimnázium leendő érettségizői
Évkezdő kópházi zarándoklat
Iskolatáskák, tanszerek megáldása a soproni Orsolya templomban
Veni Sancte – 272. alkalommal a Szent Orsolya-iskolában

Magyar népmese napján

Szeptember 30-án ünnepeljük Benedek Elek születésnapját, amely egyben a magyar népmese napja is. Ezen a napon a népmesét szerető gyerekek és felnőttek megkülönböztetett tisztelettel fordulnak a mesék felé. Több éve rendhagyó tanórákkal köszöntjük alsó tagozatos diákjainkkal ezt a napot.

Idén tagóvodánk óvónénijei lepték meg mesekedvelő tanulóinkat a "Macskacicó" című népmese bábos előadásával. A délelőttöt Kiskórusunk - Horváth Ibolya tanítónő vezetésével - kis műsora színesítette.

"Vegyük birtokba, ismerjük meg, fényesítsük újra és adjuk tovább az eleinktől kapott, élethosszig érvényes, értékes, unokáink számára is feltétlenül megőrizendő, mesebeli kincseket!" (Magyar Olvasótársaság - 2005)

© 2016-2019 Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium