„Jöjjetek hozzám mindnyájan, akik elfáradtatok és meg vagytok terhelve: én felüdítlek titeket.” (Mt 11,28)

Egy történelmi tanév vége
Trianon 100
Online ballagás helyett…
Ima az érettségizőkért
Húsvéti üdvözlet
Felhívás COVID-19

Magyar népmese napján

Szeptember 30-án ünnepeljük Benedek Elek születésnapját, amely egyben a magyar népmese napja is. Ezen a napon a népmesét szerető gyerekek és felnőttek megkülönböztetett tisztelettel fordulnak a mesék felé. Több éve rendhagyó tanórákkal köszöntjük alsó tagozatos diákjainkkal ezt a napot.

Idén tagóvodánk óvónénijei lepték meg mesekedvelő tanulóinkat a "Macskacicó" című népmese bábos előadásával. A délelőttöt Kiskórusunk - Horváth Ibolya tanítónő vezetésével - kis műsora színesítette.

"Vegyük birtokba, ismerjük meg, fényesítsük újra és adjuk tovább az eleinktől kapott, élethosszig érvényes, értékes, unokáink számára is feltétlenül megőrizendő, mesebeli kincseket!" (Magyar Olvasótársaság - 2005)

© 2016-2019 Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium